FAME DANS SPORLARI KULÜBÜ

Kulübümüz, Fame Dans Stüdyosu bünyesinde yetişen sporcuların, ulusal ve uluslararası yarışmalarda, Türkiye Dans Sporları Federasyonu'na bağlı lisanslı sporcular olarak yer alabilmeleri adına 2011 yılında, Ankara Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü izni ile Türkiye Dans Sporları Federasyonu'na bağlı olarak kurulmuştur.

Kulübümüz bünyesinde devam eden dans sporu eğitimlerinin yanı sıra, dünya çapında eğitmenlerle de düzenli aralıklarla çalıştaylar gerçekleştirilmekte ve her yaş grubundan sporcumuz için en iyi ve en kaliteli eğitim hedeflenmektedir.


Misyonumuz:
Sporcularımızın bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak fiziksel ve zihinsel gelişimlerini en üst seviyeye çıkarmak;
Sporcularımızın Türkiye’de ve Dünya’da yapılan yarışmalarda üstün bir başarı elde etmesini sağlamaktır.

Vizyonumuz:
Ulu Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği doğrultuda dans sporuna zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek,
Türkiye’deki en başarılı dans sporu kulübü olarak ülkemizi Dünya Dans sıralamasında üst seviyelere taşımaktır.


FAME DANS SPORLARI KULÜBÜ EĞİTMENLERİ

1983 Ankara doğumlu Simge MENTEŞ ERSOY, Ankara Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisat Bölümü'nde tamamlamış, aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yapmıştır. Uluslararası danışmanlık firmalarında çalıştıktan sonra çalışma hayatını FAME bünyesinde sürdürme kararı almıştır. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Ulusal hakemi ve 2. Kademe Antrenörüdür.

1984 İzmir Doğumlu Özgün Çağlar ERSOY, İzmir Bornova Anadolu Lisesi mezunu olup lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamlamıştır. Yine ODTÜ'de Beden Eğitimi Bölümü'nde Spor Yönetimi alanında yüksek lisans yapmakta olan Ersoy, aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu Ulusal hakemi ve 2. Kademe Antrenörüdür.

2005 Şubat ayından bu yana beraber dans etmekte olan çift, Ankara’daki çeşitli stüdyo ve okullarda dersler verdikten sonra 2010 yılında FAME’i kurdular. Partner olduktan sonra 2011 Ekim ayına kadar Amatör kategoride sayısız ulusal ve uluslararası yarışmaya katılan ve 2009-2010 yılları arasında Milli Takım kadrosunda bulunan Menteş ve Ersoy, 2010 yılı Dans Ligi’ni bronz madalya alarak tamamladılar. Amatör kategoride sürdürdükleri bu kariyerleri boyunca Almanya, Bulgaristan, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve İtalya'da ülkemizi temsil ettiler.

2011 Ekim ayından bu yana Uluslararası Dans Sporu Federasyonu çatısı altında “Profesyonel Kategori”de çalışmalarını sürdüren ve yarışan çift, bu kategoride şimdiye kadar Türkiye'de yapılmış olan tüm yarışmalara katılmalarının yanı sıra ülkemizi yine aynı kategoride İspanya, Lüksemburg, Almanya, Slovenya, Finlandiya ve Rusya'da düzenlenen yarışmalarda temsil ettiler.

Her ikisi de Türkiye Dans Sporları Federasyonu’ndan (TDSF) tescilli antrenörler olan eğitmenlerimiz, aynı zamanda ülkemizin ve TDSF’nin Profesyonel kategorideki milli temsilcileridir.

Ekran Resmi 2019-04-05 20.41.19.png
mert erdem.png

1989 Ukrayna doğumlu Volodymyr Lyatov, 21 senelik dans sporu kariyerini 2017 yılında sonlandırmış, bu süre zarfında partneri ile beraber latin, standart ve 10dans branşlarında sayısız başarılara imza atmış. Farklı kıtalarda katıldığı yarışmalara ek olarak 3 kez Dünya 10 Dans Şampiyonası’nda finalist olmuş, birçok uluslararası yarışmada şampiyonluk elde etmiştir.

2018-Şubat ayı itibari ile kulübümüzde ders vermeye başlayan Lyatov, aynı zamanda sahne sanatları lisans eğitiminden mezun olmuştur1993 doğumlu Öykü Yılmaz Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi, yine 1993 doğumlu Barış Zeytinci ise Çankaya Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunudur.

Dans kariyerlerine kulübümüz bünyesinde önce latin danslarında, ardından standart branşta eğitim alarak başlayan eğitmenlerimiz, sporculuk kariyerlerinde 2016 yılında standart branşında Türkiye Şampiyonu olmuşlardır ve bu yıldan itibaren her şampiyonada finalist olarak dans etmişlerdir.

Halen Yetişkinler Standart B klasmanda dans etmekte ve yeni sporcular yetiştirmek için kulübümüzün altyapı eğitmenliğini en iyi şekilde devam ettirmektedirler.


1993 İzmir doğumlu Mert Erdem, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencisi olup 2013 yılından beri dans etmektedir.

2018-2019 sezonu itibari ile kulübümüzde sporcu olarak yarışmaya başlayan Mert Erdem, yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarında halen aktif sporcu olarak yer almakta; diğer yandan da altyapı eğitmeni olarak yeni sporcuları dans sporu camiasına kazandırmaya devam etmektedir


1972 yılında Avustralya’da doğan Joanne Wilkinson, dans kariyerine doğduğu ülkede başlamış; sonrasında İngiltere ve İtalya’da eğitimlerini sürdürmüştür.

Kariyerinin en büyük başarılarını, 1998-2006 yılları arasında partner olduğu Riccardo Cocchi ile yaşamış, bu süreç içerisinde 2005 yılında Dünya Şampiyonu olmuş; aynı yıl UK Open, Blackpool ve German Open gibi dünyanın en büyük yarışmalarında birincilikler almıştır.

Joanne Wilkinson, 2009 Ekim tarihinden bu yana düzenli olarak Türkiye’de eğitimler vermekte ve birçok sporcunun gelişimine katkıda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Fransa, İtalya, İspanya, Bulgaristan ve Çin'de dersler vermektedir. Aynı zamanda WDSF (World Dance Sport Federation) lisanslı uluslararası dans sporu hakemdir.

2011 Ekim tarihinden bu yana ülkemizde düzenli olarak dersler veren Franck Brangbour, Fransa’da kendisine ait dans okulunda günümüz Avrupa ve dünya finalistlerini yetiştirmektedir. İspanya, Lüksemburg, Romanya ve İtalya’da da dersler vermekte olan Brangbour, dansçılara özellikle “üst vücut kullanımı” hakkında eğitimler sunmaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Dans Sporları Federasyonu'ndan (WDSF) lisanslı Uluslararası Dans Hakemidir.

Franck Brangbour, 2013 ve 2014 yıllarının Şov Dans Dünya Şampiyonları ve 2013 yılından bu yana Dünya sıralamasında 2. sırada bulunan Charles Guillaume Schmitt-Elena Salikhova çiftinin kariyerlerinin başından bu yana antrenörlüğünü yapmaktadır.


1983 yılında Bulgaristan'da doğan Raliza Velichkova, önce kendi ülkesinde ardından da İtalya'da sürdürmüş olduğu dans kariyeri boyunca hem Latin hem de Standart branşında sayısız yarışmaya katılmış, dünyanın birçok ülkesinde dersler almış ve dans etkinliklerinde bulunmuştur.

2013 yılında kulübümüze gelerek Standart branşını baştan yaratmış, Milli sporcular yetiştirmiş ve ülkemizde çok az bilinen bu branşı bir üst seviyeye çıkarmıştır.

Herbiri diğerinden keyifli ve mutlu anıları geride bırakarak 2017 yılı sonlarında ülkemizden ayrılan Velichkova, bu süre zarfında kulübümüze, sporcularımıza ve takım arkadaşı antrenörlerimize birçok konuda destek olmuş, kulübümüzün ilerlemesinde kilit noktalarda yer almıştır


FAME DANS SPORLARI KULÜBÜ SPORCULARI

Kaan Polat-Dide Gözüyaşlı      Minikler1-E1
Aras Söylemez-Alya İlgi Tuzkaya  Minikler2-E1
Umut Yaman-Duru Nehir Gayretli Minikler2-D
Yiğit Seğmen Akgül-Başak Okyay    Yıldızlar1-C
Doruk Üstünay-Nehir Ulu                   Yıldızlar1-E
Tarık Yılmaz-Duru Karaca                   Yıldızlar2-C
Batu Sandıraz-Nehir Çam                   Yıldızlar2-C
Kaan Saraçoğlu-Melis Göksel            Yıldızlar2-E
Mert Fidan-Aylin Eda Ergin                  Gençler-E
Ulaş Irmak-Lidya Güven                       Yıldızlar2-C  
Berke Cem Özdemir-Alara Gültekin  Gençler-C
Yiğit Alemdaroğlu-Nehir Polat          Gençler-C
Eren Çam-Sena Yılmaz                         Gençler-C
Berkcan Aydoğan-Irmak Gayretli      Gençler-B
Çığlık Altındişli-Yasmin Naz Akyürek Yetişkinler-C Latin
Umut Şahin-Irina Erofeeva      Yetişkinler-C Latin
Mert Erdem-Duru Bayrak      Yetişkinler-C Latin
Barış Zeytinci-Öykü Yılmaz                 Yetişkinler-B Standart