Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası

İzmirli, lisansli dans sporcusu Kaan Özelçam, daha önce 2 kez yenmiş olduğu lösemiyi bir kez daha alt etmek için bu kez bizim desteğimize de ihtiyac duyuyor. 

Kan ihtiyacı olan kişilere yardım etmek ve Kaan gibi ilik nakli bekleyen hastalara "kök hücre" bağışı ile umut olmak için tüm destekçileri 23 Aralık 2017-Cumartesi günü, 10.00-17.00 saatleri arasında FAME Dans Stüdyosu Merkez Binası önüne kurulacak Kızılay Kan Bağışı Merkezi'ne davet ediyoruz.

Bağış Kampanyası ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz:

KİMLER KAN VEREBİLİR?
*18–65 yaş arası, 50 kg üzeri sağlıklı her birey kan bağışında bulunabilir. Bu bireylerin kan vermeden önce yorgun, uykusuz ve aç olmamaları,
son 12 saat içinde aşırı miktarda alkol almamış olmaları,
son 3 gün içerisinde herhangi bir antibiyotik almamış olmaları,
son 1 yıl içerisinde ameliyat, endoskopi, kulak deldirme, dövme gibi işlemler yaptırmamış olmaları gerekmektedir.

Kan bağısından önce Resimli ve resmi bir kimlik belgesi yanınızda olmalı, kullanılan ilaçlar, aşılar doktora bildirilmelidir.

Kök Hücre bağışı için 3 küçük tüp ve Kan bağısı için 1 torba kan bağışının toplam alım süresi 8 dakika sürmektedir.

KÖK HÜCRE BAĞIŞI NEDİR?
Kan verdikten sonra kanınızın doku değerlendirmeleri yapılıyor ve nakil için uygun bulunursa kan bankasına işleniyor. İlik ihtiyacı olan hastalar için sürekli arayış içinde olan hastaneler kan bankasına başvurarak sizin kanınızla uyumlu bir hasta buldukları an sizinle iletişime geçiyorlar. (İsme özel bağış yapılamadığını tekrar belirtmekte fayda var. Kan örneğiniz, doku uyumu sağlanacak her hangi bir hastaya umut ışığı olabilir. Doktorlar bir gün sizi Kaan için değil de başka bir lösemi hastası için de arayabilirler, hatta bu olasılık çok daha yüksek)

Sizinle iletişime geçildikten sonraki süreçte sizleri nelerin bekliyor:
İlik nakli için iki farklı yöntem kullanılır. İlki aslında ilik nakli değil periferik kök hücre toplama yöntemi olarak geçer. Son zamanlarda en sık kullanılan bu yöntemle 5 gün süreyle kök hücreleri kana çıkaran ve günde iki kez uygulanan bir aşı uygulaması yapılır. Daha sonra trombosit bağışı yapar gibi kemik iliği hücreleri bir makine aracılığı ile kandan toplanmaktadır. Bu işlem genelde bir, nadiren iki gün boyunca her biri 2-4 saat aralığında sürebilir. Anestezi gerektirmez. İşlem sonrası evinize gidebilirsiniz.

İkinci yöntem, hastanın durumuna göre B planı olarak tercih edilir, ve bu yönteme nadiren başvurulur. Ameliyathanede steril koşullarda, genel anestezi altında yapılır. Vericinin leğen kemiğinden özel iğneler aracılığı ile alınan kemik iliği bir-iki torbaya aktarılır. Yani işlem herhangi bir operasyon ve dikiş gerektirmemektedir. Ancak işlem sırasında vücuttan eksilen kanı yerine koymak için verici adayının kendisinden bir(kaç) hafta önce alınan kan bu sırada kendisine geri verilir. İşlem sonrası bir süre hastanede kalınması gerekebilir ve iğnenin yapıldığı yer bir süre ağrıyabilir. (Lösemi hastaları, kanlarındaki kanserli hücreleri takip etmek için bu yöntemle sık sık kan örneği verirler).

Gönüllülerin kararı tabi ki burada esastır. Doku verme yöntemini kabul etmek ve sürece başlamak sadece gönüllünün rızası ile olur. Ancak doku uyumu sağlandığı hastaya bildirildikten sonra süreçten vazgeçmek, tahmin edilemeyecek büyüklükte hayal kırıklığına sebep olabilir. Bu sebeple gönüllük yoluna girerken birkaç kez düşünmek gerekebilir.

Güzel çocuklarımıza, gençlerimize, büyüklerimize; kısacası lösemi ile mücadele eden tüm harika insanlara bir umut ışığı olmak elimizde. Haydi, siz de 23 Aralık 2017 Cumartesi gecesi huzur içinde uyuyacağınız muhteşem bir şey yapın, bir cana umut olun.

FINDIKKIRAN BALE TEMSİLİ

Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sunduğu ''FINDIKKIRAN'' adlı bale temsili için FAME Dans Stüdyosu adına toplu bilet satın alınmıştır.

Sınırlı sayıda biletimiz olduğu için 17 Aralık tarihine kadar yönetim ofisimizden biletinizi satın almanızı öneriyoruz. Bu tarihten sonra biletler FAME XL'ta satışta olacaktır.

Tarih : 28 Aralık 2017 Perşembe
Saat : 20:00
Salon Adı : OPERA SAHNESİ  (Atatürk Bulvarı No :20 / ULUS)
Bilet Ücreti :  30 TL

 *** Devlet Opera Balesi kuralları gereği, 7 yaşından küçük izleyicilerimizin çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesi nedeniyle okulumuz bünyesinden sadece Pembe, Lila, Beyaz, Sarı ve Yeşil sınıflarımız bilet alabiliceklerdir.

Bale Dansçıları ile Ayak Taraması

Ekran Resmi 2017-11-18 14.13.44.png

Geçtiğimiz sezon okulumuz bale dansçıları ile birlikte çalışıp kinezyo bantlarının kullanımının performans üzerindeki etkilerini araştıran Fizyoterapist Dr. Tuğçe Kalaycıoğlu ve ekibi, sunmuş oldukları projeleri ile ödenek almaya hak kazandılar!

FAME Dans olarak kendilerine katkı sağlamış olmaktan ötürü çok mutluyuz; Dr. Fzt. Tuğçe Kalaycaıoğlu'nun ve tüm ekibin başarılarının devamını dileriz.

İlgili raporu ayndaki görselde bulabilirsiniz.

16. ODTÜ CUMHURİYET KUPASI- METU OPEN

4-5 Kasım tarihlerinde Türkiye'nin tek Uluslararası yarışması olan 16.ODTÜ Cumhuriyet Kupası- Metu Open'ı geride bıraktık. 20 farklı ülkeden 164 çifti bir araya getiren organizasyona ev sahipliği yapan ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu'na canı gönülden teşekkür ediyoruz. Keyifli bir atmosferde birbirinden güzel performanslar sunan sporcular, onları çalıştıran antrenörler ve sporcuları bütün gün bitmek bilmeyen enerjileri ile destekleyen seyirciler bu 2 günü gerçek bir şölene dönüşmesinin ana unsurlarıydı... 😊

FAME DSK ailesi olarak bizlerde, bu kupada sahada bulunan 14 çiftimizi ayrıca tebrik ediyoruz.

FAME DSK Sporcularının Yarışma Sonuçları;

Barış&Öykü
*Yetişkinler Latin 1.tur
*Yetişkinler Standart 8.lik

Canberk&İdil
*Yetişkinler Latin Çeyrek Finalist

Yiğit&Nehir
*Gençler Latin Finalist 6.lık
*Gençler Standart Finaslit 2.lik
*Yıldızlar 2 Latin Finalist 3.lük
*Yıldızlar 2 Standart Finalist 1.lik

Cem&Yağmur
*Gençler Latin 1.tur
*Gençler Standart Yarı Finalist 7.lik
*Yıldızlar 2 Latin 1. tur
*Yıldızlar 2 Standart Yarı Finalist 9.luk

Eren&Sena
*Gençler Standart Yarı Finalist 8.lik

Tarık&Nehir
*Yıldızlar 1 Latin Yarı Finalist 9.luk
*Yıldızlar 1 Standart Finalist 3.lük
*Yıldızlar 2 Standart Finalist 6.lık

Batu&Melis
*Yıldızlar 1 Latin Yarı Finalist 8.lik
*Yıldızlar 1 Standart Finalist 4.lük
*Yıldızlar 2 Standart Yarı Finalist 7.lık

Arda&Alara
*Yıldızlar 1 Latin Yarı Finalist 11.lik
*Yıldızlar 1 Standart Finalist 5.lik

Başak&Yiğit
*Minikler 2 Latin Finalist 4.lük
*Minikler 2 Standart Finalist 2.lik

Yiğit&Cemre
*Minikler 1 Latin Yarı Finalist
*Minikler 1 Std Finalist 5.lik

Ömür&Zeynep
*Minikler 1 Latin Finalist- 5.lik

Gündüz&Duru
*Minikler 1 Latin Finalist 4.lük
*Minikler 1 Standart Finalist 4.lük

Berke&İnci
*Minikler 1 Latin Çeyrek Finalist
*Minikler 1 Standart Yarı Finalist

Batu&Lidya
*Minikler 1 Latin Yarı Finalist

23316638_1758937420805871_5487333881986179169_n.jpg

Urban Fame'ly Yeni Takım Arkadaşları Belirlendi! :)

15 Ekim Pazar günü FAME Merkez stüdyomuzda gerçekleşen dansçı seçmeleri sonucunda hip hop takımımız "Urban Fame'ly" nin yeni takım arkadaşlarını belirledik.  İsim listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Seçmelerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür eder, tüm katılımcılarımızı sergiledikleri güzel performanslarından dolayı tebrik ederiz. 

Seçilen dansçı adaylarımızın 19 Ekim Perşembe günü 20.30'da merkez stüdyomuzda gerçekleşecek olan takım toplantımıza eksiksiz olarak katılım sağlamalarını bekliyoruz.

Dansla kalın! :)

FAME

002 Duru Naz Günaydın 

004 Vuslat Susam

012 Gözde İtkü 

014 Irmak Soğuksu 

017 Petek Öztürk

021 Işıl Sevim

fame-hiphop-sosyalmedya.jpg

FAME HipHop Takımı Yeni Takım Arkadaşlarını Seçiyor!

fame-hiphop-sosyalmedya.jpg

FAME HipHop Takımı "UrBaN FaMeLy", yeni üyelerini seçiyor!

Koşullar ve Bilgilendirmeler:
*Adaylar 14-25 yaşları arasında, en az 1 yıl hiphop ya da jazz-funk branşlarında eğitim almış olmalıdır.
*Seçmeler esnasında adaylara kısa bir rutin gösterilecek ve bunu en iyi şekilde göstermeleri beklenecektir. Vücut koordinasyonu, duruş, ritim algısı ve karakterizasyon gözlemlenecek kriterler olacaktır.
*Seçilen adaylar haftada 1 saat bir altyapı sınıfında ve haftada 1 saat takım dersinde olmak üzere en az 2 saat eğitim alacaklardır.
*Seçilen adayların 1 saatlik hiphop takımı dersleri, FAME DSK tarafından %50 burslu olarak ücretlendirilecektir.
*Seçilen dansçılar, Türkiye Dans Sporları Federasyonu'ndan (TDSF) lisanslı sporcu olarak FAME DSK adına ulusal yarışmalarda yarışacaklardır.
*Seçilen dansçılar eğitimleri boyunca hiphop takımı derslerine en az %80 oranında katılmakla yükümlüdürler.
*Seçmeler tüm Ankara'ya açıktır

Seçmelere katılmak için önkayıtlarınızı isim-soyisim, telefon, email, doğum tarihi ve dans deneyimlerinizi
studyofame.info@gmail.com adresine mail göndererek,
websitesi üzerindeki bilgi formunu doldurarak ya da
facebook sayfamız üzerinden mesaj göndererek
bizlere ulaştırabilirsiniz.
 

Çocuk Balesi'ne Gidiyoruz!

21432750_10155682191874231_738241572435902764_n.jpg

Sayın Velilerimiz,

Ankara Devlet Opera ve Balesi dansçılarının hazırlamış olduğu "Kibritçi Kız" adlı çocuk balesine okulumuzun eğitmenleriyle birlikte izlemek üzere öğrencilerimizi de davet ediyoruz. 

Temsil ücretsiz olup 7 yaş ve üzerindeki ögrencilerimize koltuk ayrılacaktır. Bu nedenle en geç 24 Eylül 2017 Pazar gününe kadar ofisimize katılım durumunuzu bildirmenizi rica ediyoruz. 

Çocuk oyunu olduğu için koltuk rezervasyonu sadece çocuklarımız için mümkün olacaktır. İsteyen velilerimiz tabii ki (koltuk garanti edemesek de) bizlerle temsili izleyebilirler.

Temsil: DÜNYA MASALLARIYLA DANS - KİBRİTÇİ KIZ
Tarih & Saat: 26 Eylül Salı, 20.00
Yer: Ankara Devlet Opera ve Balesi (Büyük Tiyatro)

Etkinlik FB sayfası: https://www.facebook.com/events/146930122569154/

Enstrüman Dersleri

müzik foto.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında, Piyano, Gitar, Keman ve Bateri branşlarında enstrüman eğitimi almak isteyenlerin, birebir/özel ders şeklinde yapılmakta olan bu dersler için ofisimizle görüşüp saat ayarlamaları gerekmektedir.

Enstrüman eğitimlerine başlamadan önce, Müzik koordinatörü gözetiminde yetenek taraması yapılmakta ve sonrasında ilgili branşa yönlendirme yapılmaktadır.

Dans Sporu ve Cimnastik Dersleri - Yeni Sezon Gün ve Saatleri

Ekran Resmi 2017-08-27 15.13.46.png

6-12 yaş arası çocuklara, uzun vadede lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlanılması amacıyla sunulan dans sporu derslerinin programı ve detayları aşağıdaki gibidir:

Ders Günleri:
Cumartesi 10.00-11.00 ve Pazar 11.00-13.00 (Program 1 saat latin dansları, 1 saat standard danslar ve  1 saat temel dans eğitimi olmak üzere 2 gün olarak düzenlenmiştir; tek gün katılım mümkün değildir)

İlk ders 16 Eylül günü yapılacaktır.

DANS SPORU DERSLERİ
Bu gruba başlayan sporcu adayının velileri ile, Aralık ayına kadar yapılan gözlemlerin sonucu paylaşılacak, ileriki aşamalar için antrenörlerimizin önerisi doğrultusunda yönlendirme yapılacaktır. Bire bir yapılan görüşmeler sonucunda, çocuklarımızın sporcu ya da hobi olarak dansa devamları konusunda görüş bildirilecektir.

EGİTMENLER
Dans Sporu derslerimiz, Türkiye Dans Sporları Federasyonu'ndan Dans Sporu Antrenörlük Belgesi sahibi antrenörler tarafından sürdürülmektedir.

 

CİMNASTİK DERSLERİ

cimnastik 10.05.34.png

4-6 Yaş grubu çocuklar için sunulan Cimnastik derslerinin programına yandaki görselden ulaşabilirsiniz

Klasik Bale, Jazz-Funk ve HipHop Dersleri - Yeni Sezon Gün ve Saatleri

Ekran Resmi 2017-08-27 15.10.17.png

Klasik Bale, Jazz-Funk ve HipHop branşlarının yeni sezondaki ders programı, detayları ile birlikte aşağıdaki görsellerde sunulmuştur.

Bu programlardan sınıflarınızın gün ve saatlerini takip ederek kayıt yaptırmanızı önemle rica ederiz.

Detaylı bilgi için ofisimize başvurabilirsiniz.

Pilates & Zumba Dersleri: Yeni Sezon

zumba-3-theme.jpg

2017-2018 Sezonu ders programımız aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir.

ZUMBA
Salı 11:00-12:00 , Çarşamba 19:30-20:30 , Perşembe 11:00-12:00

19 Eylül Salı günü ilk dersimiz başlayacaktır.

PİLATES
Pazartesi 19:30-20:30
Çarşamba 11:00-12:00
Perşembe 19:30-20:30 ,
Cuma 11:00-12:00

18 Eylül Pazartesi günü ilk dersimiz başlayacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve katılım durumu için merkez stüdyomuzu arayabilirsiniz.

 

Sporcularımız German Open'da!

Yigit&Basak ve Yiğit-Nehir

Yigit&Basak ve Yiğit-Nehir

Kulübümüzün 4 sporcusu, Yiğit-Nehir ve Yiğit-Başak, 8-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenen, dünyanın en büyük yarışmalarından biri olan German Open Dance Sport Championships'te kulübümüzü ve ülkemizi temsil ettiler.

Yıldızlar2 ve Minikler2 yaş gruplarında, Latin, Standart ve Kombinasyon kategorilerinde birbirinden zorlu rakiplerle mücadele eden çiftlerimizi kutluyor, ileriki yıllar için edinmiş oldukları bu tecrübe ile başarılarının devamını diliyoruz.

Sporcularımızın yarışmada almış oldulakları derecelere ve diğer tüm sonuçlara bu linkten ulaşılabilir

Fotograflar: Dancefile.eu

Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlandık!

Uzun süren uğraşlarımız sonrasında, stüdyomuz Milli Eğitim Bakanlığı catısında, özel eğitim kurumu/okul olarak eğitim vermeye başlayacak.

Bu sayede derslere düzenli devam eden ve dönem sonundaki sınavları başarı ile tamamlayan kursiyerler, MEB'in bransa göre önermiş olduğu program yılı sonrasında "usta öğretici" belgesi almaya hak kazanacaklar. Bu programlar klasik bale, piyano, gitar, keman, bateri, yan flüt ve dünya toplum dansları alanlarında olabilecek.

MEB çatısı altında kayıtlarının tamamlanması gereken öğrencilerin kayıt işlemleri hakkında ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Şubemiz FAME DANS XL ise çalışmalarına "spor tesisi" ünvanı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü çatısı altında devam ediyor olacak.

Violeta Yaneva Kulübümüzdeydi!

Standart Danslar Dünya 5.si Violeta Yaneva, bu branşta dersler vermek üzere kulübümüzün konuğu oldu. Birbirinden verimli dersler anlatan ve birçok çifte ilham veren Yaneva, kulübümüz sporcuları ile birlikte ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu'ndan çiftlerle de dersler yaptı.

Mutlu Bayramlar!

Barış ve huzur içerisinde geçireceğimiz, mutluluk dolu bir bayram dileriz.!

 

(Stüdyomuz 24-25-26-27 Haziran günleri kapalı olacaktır. Bayram tatili sonrası görüşmek üzere!)

TDSF 6.Etap Bodrum Yarısması

28 Mayıs tarihinde Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonu' nda gerçekleşen Kulüpler arası ve Ulusal Sıralama Yarışmaları, sabah 09.00' dan akşam 21.00' e dek süren uzun bir maratona sahne oldu. Miniklerden Yetişkinlere altı farklı yaş grubumuzdan 20 çift sporcumuzla sahadaydık.

Bu yarışmanın ardından Yıldızlar1 D klasmana yükselen Arda-Alara'yı, Yıldızlar1 C klasmana yükselen Tolga-Ece ve Batu-Melis'i, Yıldızlar2 C klasmana yükselen Yiğit-Nehir'i tebrik ederiz.

FAME Dans Sporları Kulübü Sporcularının Sonuçları:

Berke&İnci-Minikler1 E1-3.lük
Yiğit&Cemre-Minikler1 E1-Yarı Final
Batu&Lidya- Minikler1 E2-Yarı Final
Ömür&Zeynep- Minikler1 E2-Yarı Final
Umut&Duru- Minikler1 E-3.lük
Gündüz&Nehir- Minikler1 E-4.lük
Çınar&Nilsu- Minikler 2 E- Yarı Final
Yiğit&Başak- Minikler2 D-1.lik
Arda&Alara- Yıldızlar 1 E- 3.lük
Kaan&Lidya- Yıldızlar1 E-4.lük
Atilla&Yağmur- Yıldızlar1 E-Yarı Final
Batu&Melis- Yıldızlar1 D-1.lik
Tarık&Nehir- Yıldızlar1 D-4.lük
Tolga&Ece- Yıldızlar1 D-6.lık
Tuna&Nehir- Yıldızlar1 D-Yarı Final
Salih Emre&Duru- Yıldızlar1 D-Yarı Final
Eren&Sena- Gençler D- Latin 2.lik / Gençler D-Standart 1.lik
Berke Cem&Yağmur- Yıldızlar 2 D- 3.lük | 
*USY Yıldızlar 2 Latin- Yarı Final | *USY Yıldızlar 2 Standart- 4.lük
Yiğit&Nehir- Yıldızlar 2 D- 1.lik | 
*USY Yıldızlar 2 Standart 1.lik | *USY Yıldızlar 2 Latin 3.lük
Barış&Öykü- Yetişkinler C- Latin 6.lik / Yetişkinler C-Standart 1.lik | 
*USY Yetişkinler Standart 1.lik

Yiğit&Nehir Salaspils Open 2017 Yarısması'dan 1 Altın ve 1 Bronz Madalya ile Döndü !

Sporcularımız Yiğit&Nehir, Baltık bölgesinin en büyük yarışmalarından biri olan, Letonya'nın Riga kentinde düzenlenmiş Salaspils Open 2017 yarışmasında kulübümüzü ve ülkemizi temsil ettiler. 6 farklı kategoride yarışan sporcularımız, 1 altın ve 1 bronz madalya kazanmanın yanı sıra, iki yarı final ve iki çeyrek final turunda da dans ettiler.

Gerek Latin gerekse Standart branşında üstün performans sergileyen çiftimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.