Urban Fame'ly Yeni Takım Arkadaşları Belirlendi! :)

15 Ekim Pazar günü FAME Merkez stüdyomuzda gerçekleşen dansçı seçmeleri sonucunda hip hop takımımız "Urban Fame'ly" nin yeni takım arkadaşlarını belirledik.  İsim listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Seçmelerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür eder, tüm katılımcılarımızı sergiledikleri güzel performanslarından dolayı tebrik ederiz. 

Seçilen dansçı adaylarımızın 19 Ekim Perşembe günü 20.30'da merkez stüdyomuzda gerçekleşecek olan takım toplantımıza eksiksiz olarak katılım sağlamalarını bekliyoruz.

Dansla kalın! :)

FAME

002 Duru Naz Günaydın 

004 Vuslat Susam

012 Gözde İtkü 

014 Irmak Soğuksu 

017 Petek Öztürk

021 Işıl Sevim

fame-hiphop-sosyalmedya.jpg

FAME HipHop Takımı Yeni Takım Arkadaşlarını Seçiyor!

fame-hiphop-sosyalmedya.jpg

FAME HipHop Takımı "UrBaN FaMeLy", yeni üyelerini seçiyor!

Koşullar ve Bilgilendirmeler:
*Adaylar 14-25 yaşları arasında, en az 1 yıl hiphop ya da jazz-funk branşlarında eğitim almış olmalıdır.
*Seçmeler esnasında adaylara kısa bir rutin gösterilecek ve bunu en iyi şekilde göstermeleri beklenecektir. Vücut koordinasyonu, duruş, ritim algısı ve karakterizasyon gözlemlenecek kriterler olacaktır.
*Seçilen adaylar haftada 1 saat bir altyapı sınıfında ve haftada 1 saat takım dersinde olmak üzere en az 2 saat eğitim alacaklardır.
*Seçilen adayların 1 saatlik hiphop takımı dersleri, FAME DSK tarafından %50 burslu olarak ücretlendirilecektir.
*Seçilen dansçılar, Türkiye Dans Sporları Federasyonu'ndan (TDSF) lisanslı sporcu olarak FAME DSK adına ulusal yarışmalarda yarışacaklardır.
*Seçilen dansçılar eğitimleri boyunca hiphop takımı derslerine en az %80 oranında katılmakla yükümlüdürler.
*Seçmeler tüm Ankara'ya açıktır

Seçmelere katılmak için önkayıtlarınızı isim-soyisim, telefon, email, doğum tarihi ve dans deneyimlerinizi
studyofame.info@gmail.com adresine mail göndererek,
websitesi üzerindeki bilgi formunu doldurarak ya da
facebook sayfamız üzerinden mesaj göndererek
bizlere ulaştırabilirsiniz.
 

Çocuk Balesi'ne Gidiyoruz!

21432750_10155682191874231_738241572435902764_n.jpg

Sayın Velilerimiz,

Ankara Devlet Opera ve Balesi dansçılarının hazırlamış olduğu "Kibritçi Kız" adlı çocuk balesine okulumuzun eğitmenleriyle birlikte izlemek üzere öğrencilerimizi de davet ediyoruz. 

Temsil ücretsiz olup 7 yaş ve üzerindeki ögrencilerimize koltuk ayrılacaktır. Bu nedenle en geç 24 Eylül 2017 Pazar gününe kadar ofisimize katılım durumunuzu bildirmenizi rica ediyoruz. 

Çocuk oyunu olduğu için koltuk rezervasyonu sadece çocuklarımız için mümkün olacaktır. İsteyen velilerimiz tabii ki (koltuk garanti edemesek de) bizlerle temsili izleyebilirler.

Temsil: DÜNYA MASALLARIYLA DANS - KİBRİTÇİ KIZ
Tarih & Saat: 26 Eylül Salı, 20.00
Yer: Ankara Devlet Opera ve Balesi (Büyük Tiyatro)

Etkinlik FB sayfası: https://www.facebook.com/events/146930122569154/

Enstrüman Dersleri

müzik foto.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı çatısı altında, Piyano, Gitar, Keman ve Bateri branşlarında enstrüman eğitimi almak isteyenlerin, birebir/özel ders şeklinde yapılmakta olan bu dersler için ofisimizle görüşüp saat ayarlamaları gerekmektedir.

Enstrüman eğitimlerine başlamadan önce, Müzik koordinatörü gözetiminde yetenek taraması yapılmakta ve sonrasında ilgili branşa yönlendirme yapılmaktadır.

Dans Sporu ve Cimnastik Dersleri - Yeni Sezon Gün ve Saatleri

Ekran Resmi 2017-08-27 15.13.46.png

6-12 yaş arası çocuklara, uzun vadede lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlanılması amacıyla sunulan dans sporu derslerinin programı ve detayları aşağıdaki gibidir:

Ders Günleri:
Cumartesi 10.00-11.00 ve Pazar 11.00-13.00 (Program 1 saat latin dansları, 1 saat standard danslar ve  1 saat temel dans eğitimi olmak üzere 2 gün olarak düzenlenmiştir; tek gün katılım mümkün değildir)

İlk ders 16 Eylül günü yapılacaktır.

DANS SPORU DERSLERİ
Bu gruba başlayan sporcu adayının velileri ile, Aralık ayına kadar yapılan gözlemlerin sonucu paylaşılacak, ileriki aşamalar için antrenörlerimizin önerisi doğrultusunda yönlendirme yapılacaktır. Bire bir yapılan görüşmeler sonucunda, çocuklarımızın sporcu ya da hobi olarak dansa devamları konusunda görüş bildirilecektir.

EGİTMENLER
Dans Sporu derslerimiz, Türkiye Dans Sporları Federasyonu'ndan Dans Sporu Antrenörlük Belgesi sahibi antrenörler tarafından sürdürülmektedir.

 

CİMNASTİK DERSLERİ

cimnastik 10.05.34.png

4-6 Yaş grubu çocuklar için sunulan Cimnastik derslerinin programına yandaki görselden ulaşabilirsiniz

Klasik Bale, Jazz-Funk ve HipHop Dersleri - Yeni Sezon Gün ve Saatleri

Ekran Resmi 2017-08-27 15.10.17.png

Klasik Bale, Jazz-Funk ve HipHop branşlarının yeni sezondaki ders programı, detayları ile birlikte aşağıdaki görsellerde sunulmuştur.

Bu programlardan sınıflarınızın gün ve saatlerini takip ederek kayıt yaptırmanızı önemle rica ederiz.

Detaylı bilgi için ofisimize başvurabilirsiniz.

Pilates & Zumba Dersleri: Yeni Sezon

zumba-3-theme.jpg

2017-2018 Sezonu ders programımız aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir.

ZUMBA
Salı 11:00-12:00 , Çarşamba 19:30-20:30 , Perşembe 11:00-12:00

19 Eylül Salı günü ilk dersimiz başlayacaktır.

PİLATES
Pazartesi 19:30-20:30
Çarşamba 11:00-12:00
Perşembe 19:30-20:30 ,
Cuma 11:00-12:00

18 Eylül Pazartesi günü ilk dersimiz başlayacaktır.

Ayrıntılı bilgi ve katılım durumu için merkez stüdyomuzu arayabilirsiniz.

 

Sporcularımız German Open'da!

Yigit&Basak ve Yiğit-Nehir

Yigit&Basak ve Yiğit-Nehir

Kulübümüzün 4 sporcusu, Yiğit-Nehir ve Yiğit-Başak, 8-12 Ağustos 2017 tarihleri arasında Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenen, dünyanın en büyük yarışmalarından biri olan German Open Dance Sport Championships'te kulübümüzü ve ülkemizi temsil ettiler.

Yıldızlar2 ve Minikler2 yaş gruplarında, Latin, Standart ve Kombinasyon kategorilerinde birbirinden zorlu rakiplerle mücadele eden çiftlerimizi kutluyor, ileriki yıllar için edinmiş oldukları bu tecrübe ile başarılarının devamını diliyoruz.

Sporcularımızın yarışmada almış oldulakları derecelere ve diğer tüm sonuçlara bu linkten ulaşılabilir

Fotograflar: Dancefile.eu

Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlandık!

Uzun süren uğraşlarımız sonrasında, stüdyomuz Milli Eğitim Bakanlığı catısında, özel eğitim kurumu/okul olarak eğitim vermeye başlayacak.

Bu sayede derslere düzenli devam eden ve dönem sonundaki sınavları başarı ile tamamlayan kursiyerler, MEB'in bransa göre önermiş olduğu program yılı sonrasında "usta öğretici" belgesi almaya hak kazanacaklar. Bu programlar klasik bale, piyano, gitar, keman, bateri, yan flüt ve dünya toplum dansları alanlarında olabilecek.

MEB çatısı altında kayıtlarının tamamlanması gereken öğrencilerin kayıt işlemleri hakkında ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Şubemiz FAME DANS XL ise çalışmalarına "spor tesisi" ünvanı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü çatısı altında devam ediyor olacak.

Violeta Yaneva Kulübümüzdeydi!

Standart Danslar Dünya 5.si Violeta Yaneva, bu branşta dersler vermek üzere kulübümüzün konuğu oldu. Birbirinden verimli dersler anlatan ve birçok çifte ilham veren Yaneva, kulübümüz sporcuları ile birlikte ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu'ndan çiftlerle de dersler yaptı.

Mutlu Bayramlar!

Barış ve huzur içerisinde geçireceğimiz, mutluluk dolu bir bayram dileriz.!

 

(Stüdyomuz 24-25-26-27 Haziran günleri kapalı olacaktır. Bayram tatili sonrası görüşmek üzere!)

TDSF 6.Etap Bodrum Yarısması

28 Mayıs tarihinde Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonu' nda gerçekleşen Kulüpler arası ve Ulusal Sıralama Yarışmaları, sabah 09.00' dan akşam 21.00' e dek süren uzun bir maratona sahne oldu. Miniklerden Yetişkinlere altı farklı yaş grubumuzdan 20 çift sporcumuzla sahadaydık.

Bu yarışmanın ardından Yıldızlar1 D klasmana yükselen Arda-Alara'yı, Yıldızlar1 C klasmana yükselen Tolga-Ece ve Batu-Melis'i, Yıldızlar2 C klasmana yükselen Yiğit-Nehir'i tebrik ederiz.

FAME Dans Sporları Kulübü Sporcularının Sonuçları:

Berke&İnci-Minikler1 E1-3.lük
Yiğit&Cemre-Minikler1 E1-Yarı Final
Batu&Lidya- Minikler1 E2-Yarı Final
Ömür&Zeynep- Minikler1 E2-Yarı Final
Umut&Duru- Minikler1 E-3.lük
Gündüz&Nehir- Minikler1 E-4.lük
Çınar&Nilsu- Minikler 2 E- Yarı Final
Yiğit&Başak- Minikler2 D-1.lik
Arda&Alara- Yıldızlar 1 E- 3.lük
Kaan&Lidya- Yıldızlar1 E-4.lük
Atilla&Yağmur- Yıldızlar1 E-Yarı Final
Batu&Melis- Yıldızlar1 D-1.lik
Tarık&Nehir- Yıldızlar1 D-4.lük
Tolga&Ece- Yıldızlar1 D-6.lık
Tuna&Nehir- Yıldızlar1 D-Yarı Final
Salih Emre&Duru- Yıldızlar1 D-Yarı Final
Eren&Sena- Gençler D- Latin 2.lik / Gençler D-Standart 1.lik
Berke Cem&Yağmur- Yıldızlar 2 D- 3.lük | 
*USY Yıldızlar 2 Latin- Yarı Final | *USY Yıldızlar 2 Standart- 4.lük
Yiğit&Nehir- Yıldızlar 2 D- 1.lik | 
*USY Yıldızlar 2 Standart 1.lik | *USY Yıldızlar 2 Latin 3.lük
Barış&Öykü- Yetişkinler C- Latin 6.lik / Yetişkinler C-Standart 1.lik | 
*USY Yetişkinler Standart 1.lik

Yiğit&Nehir Salaspils Open 2017 Yarısması'dan 1 Altın ve 1 Bronz Madalya ile Döndü !

Sporcularımız Yiğit&Nehir, Baltık bölgesinin en büyük yarışmalarından biri olan, Letonya'nın Riga kentinde düzenlenmiş Salaspils Open 2017 yarışmasında kulübümüzü ve ülkemizi temsil ettiler. 6 farklı kategoride yarışan sporcularımız, 1 altın ve 1 bronz madalya kazanmanın yanı sıra, iki yarı final ve iki çeyrek final turunda da dans ettiler.

Gerek Latin gerekse Standart branşında üstün performans sergileyen çiftimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

GÖSTERİ DUYURULARI Takip Sayfası

6-7 Haziran 2017 Salı-Çarşamba günlerinde DT Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde gerçekleştireceğimiz yılsonu temsilimize ilişkin tüm duyurulara "GÖSTERİ DUYURULARI" linki altından ulaşabilirsiniz.

 

6 Haziran 2017'de sahne alacak 2 perdelik Klasik Bale temsilimizin son bölümüne, Jazz-Funk, HipHop ve Dans Sporu gruplarımız da birbirinden keyifli gösterilerle renk katacak.

7 Haziran 2017'de sergilenecek dans şovunda ise HipHop, Jazz-Funk ve Salon Dansları'nın en güzel örneklerini izleyeceksiniz.

Temsillerin biletlerine, 12 Mayıs 2017 Cuma günü itibari ile FAME ofisinden ulasabilirsiniz. Tüm biletler kurayla, öncelik dansçı ailelerinin olacak şekilde satışa sunulacaktır. Biletler ilgili detaylı duyuruya http://www.famedans.com.tr/duyurular/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyirler dileriz.

TDSF Dans Sporu 5.Etap İstanbul Yarışması

29-30 Nisan tarihlerinde İstanbul da gerçekleşen KSY&USY 5.Etap yarışmaları, ülkemizde ilk kez 2 gün olarka düzenlendi. Miniklerden Yetişkinlere altı farklı yaş grubunda 15 çiftimizle bulunduğumuz yarışmada sporcularımız Yiğit&Cemre ilk kez yarışırken, Tarık&Nehir ise D klasmana yükselme başarısında bulundular.

Organizasyonun ana sponsoru Bilgi Üniversitesi'ne de ayrıca teşekkür ederiz.

FAME Dans Sporları Kulübü Sporcularının Sonuçları:

Yiğit&Cemre-Minikler1 E1- 6.lık
Berke&İnci-Minikler1 E1- 7.lik
Batu&Lidya- Minikler1 E2- 4.lük
Umut&Duru- Minikler1 E-1.lik
Çınar&Nilsu- Minikler 2 E- 5.lik
Yiğit&Başak- Minikler2 D- 2.lik
Atilla&Yağmur- Yıldızlar1 E- 9.luk
Tarık&Nehir- Yıldızlar1 E- 2.lik
Arda&Alara- Yıldızlar1 E- 5.lik
Batu&Melis- Yıldızlar1 D- 1.lik
Tolga&Ece- Yıldızlar1 D- 4.lük
Eren&Sena- GençlerD- Latin 3.lük / Gençler D- Standart 2.lik
Berke Cem&Yağmur- Yıldızlar2 D- 2.lik
*USY Yıldızlar 2 Latin- 7.lik
*USY Yıldızlar 2 Standart- 4.lük
Yiğit&Nehir- Yıldızlar 2 D-1.lik
*USY Yıldızlar 2 Latin 4.lük
*USY Yıldızlar 2 Standart 2.lik
Barış&Öykü- Yetişkinler C- Latin 5.lik / Yetişkinler C-Standart 1.lik
*USY Yetişkinler Standart 2.lik