HIP-HOP

 

Cem ULUĞTÜRKKAN

Cem ULUĞTÜRKKAN

Hip-hop 1970’lerin sonunda Amerika’da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan siyahi ve Latin Amerika kökenli gençlerin, gündemden uzaklaşmak ve sisteme tepki göstermek için oluşturdukları bir kültür ve yaşam tarzıdır; New York’un Brooklyn ve Bronx semtlerinde doğmuştur. Bu kültür Rap müziği, Graffiti sanatı, Break dansı ve Dj'liği içerir. Hip-hop kültürünün doğmasında Blues, Funk, Soul ve Jazz müziğinin etkisi oldukça büyüktür.

Stüdyomuzda HipHop dersleri Cem ULUĞTÜRKKAN tarafından verilmektedir. 

FAME HIPHOP TAKIMI: URBAN FAMELY

2015 yılında kurulan ve lisanslı sporculardan oluşan Urban Famely, her sezon başında  yapılan seçmelerle kadrosunu güçlendirmektedir.

Ekip ilk önce 2016 Haziran ayında yapılan “Serbest Stil Türkiye Şampiyonası”na katıldı ve Yetişkinler-Büyük Grup kategorisinde Türkiye İkincisi oldu. Ardından 22 Ocak 2017 tarihinde yine İstanbul’da düzenlenen “Serbest Stil Federasyon Kupası”nda bu kez Türkiye üçüncülüğünü elde ettiler. 
Bu yarışmaların ardından Zorlu PSM’de gerçekleşen, Türkiye'nin en prestijli hiphop yarışmalarından biri olan “İstanbul Street Dance Carnival: Show Zone”a özel davetle  katılan ekibimiz finale kalmayı başaran 10 takımdan biri oldu.

Urban Famely Instagram Hesabı

 
UrbanFamely_logo02.png