Kurucularımız

SİMGE MENTEŞ & ÖZGÜN ÇAĞLAR ERSOY

Dance

Dance Choreography!

The Dropbeat Studio

Kurucularımız hakkında

1983 Ankara doğumlu Simge MENTEŞ ERSOY, Ankara Gazi Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisat Bölümü’nde tamamlamış, aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yapmıştır. Uluslararası danışmanlık firmalarında çalıştıktan sonra çalışma hayatını FAME bünyesinde sürdürme kararı almıştır. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Ulusal hakemi ve 2. Kademe Antrenörüdür.

1984 İzmir Doğumlu Özgün Çağlar ERSOY, İzmir Bornova Anadolu Lisesi mezunu olup lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Yine ODTÜ’de Beden Eğitimi Bölümü’nde Spor Yönetimi alanında yüksek lisans yapmakta olan Ersoy, aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu Ulusal hakemi ve 2. Kademe Antrenörüdür.

2005 Şubat ayından bu yana beraber dans etmekte olan çift, Ankara’daki çeşitli stüdyo ve okullarda dersler verdikten sonra 2010 yılında FAME’i kurdular. Partner olduktan sonra 2011 Ekim ayına kadar Amatör kategoride sayısız ulusal ve uluslararası yarışmaya katılan ve 2009-2010 yılları arasında Milli Takım kadrosunda bulunan Menteş ve Ersoy, 2010 yılı Dans Ligi’ni bronz madalya alarak tamamladılar. Amatör kategoride sürdürdükleri bu kariyerleri boyunca Almanya, Bulgaristan, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve İtalya’da ülkemizi temsil ettiler.

2011 Ekim ayından itibaren Uluslararası Dans Sporu Federasyonu çatısı altında “Profesyonel Kategori”de çalışmalarını sürdüren ve yarışan çift, bu kategoride şimdiye kadar Türkiye’de yapılmış olan tüm yarışmalara katılmalarının yanı sıra ülkemizi yine aynı kategoride İspanya, Lüksemburg, Almanya, Slovenya, Finlandiya ve Rusya’da düzenlenen yarışmalarda temsil ettiler. 2015 yılındaki METU OPEN Professional Division yarışması çiftin kariyerlerindeki son yarışmaları oldu.

Her ikisi de Türkiye Dans Sporları Federasyonu’ndan (TDSF) tescilli antrenörler olan eğitmenlerimiz, aynı zamanda Ulusal düzeyde TDSF Hakemlik lisansına da sahiptirler. 2021 Yılında ise World Dance Sport Federation (WDSF) bünyesinde Uluslararası Hakemlik Lisansı alarak bu yoldaki en üst basamağa tırmanmış oldular.

Becoming a Professional Dancer

Our client list is drawn from the competitive world of stand-up comedy and our boutique, focused company works closely with them to develop talents learned on the circuit into the skills needed for a long-lasting career performing and writing for television, radio and film.

Dance

Robert Rodriguez

Hip hop instructor

Dance

Jude Henderson

Tap dance instructor

Dance

Valerie Freeman

Modern dance instructor

Are you ready to upgrade your dance skills?

PLEASE CLICK
THE BUTTON!

cta-dancer

Are you ready to upgrade your dance skills?

PLEASE CLICK
THE BUTTON!

cta-dancer